ZAJĘCIA PROZDROWOTNE

PILATES - To trening całego ciała, a istotą jego jest rozciąganie, spinanie i rozluźnianie mięśni. Sprawia olbrzymią przyjemność, jako że poza lepszymi fizycznymi rezultatami prawdziwie relaksuje i bawi. To wzmacnianie mięśni ciała, ze szczególnym uwzględnieniem głębokich mięśni tułowia odpowiadających za prawidłową stabilizację centralną. Pilates rozwija kondycję, rewelacyjnie kształtuje i uwydatnia mięśnie. Ćwiczenia prowadzone przy spokojnej muzyce i bez obuwia. Zajęcia dla każdego bez ograniczeń wiekowych.

 

ZDROWY KRĘGOSŁUP - Zajęcia prozdrowotne, wzmacniające mięśnie pleców i grzbietu, w celu utrzymania prawidłowej pozycji kręgosłupa. Pomagają one jednocześnie rozluźnić przykurcze mięśniowe, które często są przyczyną bólu oraz pomóc zrelaksować się po ciężkim dniu.

 

JOGA - W ćwiczeniach Jogi dąży się do uzyskania harmonii między ciałem a umysłem. Polegają na wykonywaniu płynnych sekwencji ćwiczeń (asan), które są ściśle związane z rytmem oddechowym. Równocześnie rozluźniają i wzmacniają mięśnie oraz przywracają równowagę kręgosłupowi i całemu układowi kostnemu. Dzięki regularnym ćwiczeniom kręgosłup staje się silny i stabilny.

 

STRETCHING + MOBILITY - Są to zajęcia łączące ze sobą ćwiczenia pomagające zwiększyć elastyczność swojego ciała oraz poprawić mobilność i zakres ruchów. Przeznaczone dla osób na różnym poziomie zaawansowania oraz w różnym przedziale wiekowym.

 

MOVE ART - Zajęcia ogólnorozwojowe, na których kształtuje się poszczególne zdolności motoryczne. Poza tym wyjątkowo nacisk kładzie się na technikę wykonywania ćwiczeń. Zajęcia są na bieżąco modyfikowane i dostosowywane do potrzeb i możliwości grupy.

 

STRETCHING - to zajęcia o małej intensywności, przewaga ćwiczeń rozciągających i rozluźniających. Podczas  wykonywania ćwiczeń ważne jest często zachowanie koordynacji ruchowej, równomiernego oddechu i nieprzesadzanie z napinaniem mięśni. 
 
Do głównych faz i zasad stretchingu zalicza się:

 

  • napinanie poszczególnych mięśni,
  • rozluźnianie,
  • rozciąganie,
  • równomierne ćwiczenia oddechowe towarzyszące poprzednim. 
     

 

 

 

AKCEPTUJEMY

stopka

 

Godziny otwarcia:

poniedziałek - piątek:
07:00 - 22:30

sobota:
08:00 - 20:00

niedziela:
08:00 - 18:00

Zadzwoń:

stacjonarny:
32 7228288
32 7228280

komórka:
794 077 799